Вимагаємо відновити справедливість щодо військовослужбовців ЗСУ, які були мобілізовані на час особливого періоду

Ілюстративне фото / 24tv.ua

На жаль, українське суспільство з 2014 року вже привикло жити в стані війни. Ми не задумуємося про тих хлопців та дівчат, які зараз захищають наш спокій зі зброєю в руках. Поступово забуваємо про тих воїнів та добровольців, які зупиняли російську агресію в 2014–2016 рр. Здається, що держава мала б зробити все залежне від неї для своїх захисників. Але реалії трохи інші.

У 2014–2015 рр. понад 100 тис. громадян було мобілізовано до лав Збройних сил України. Більшість мобілізованих мали 25-40 років й не думали про пенсію. Тим більше, що Ст.2 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу” гарантує, що “Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби”. Проте страховий стаж для нарахування пенсії в Україні нараховується за умови сплати єдиного соціального внеску, тобто відповідних платежів до Пенсійного фонду, або в деяких випадках на “підставі довідки про проходження військової служби”.

Ми попросили учасників АТО перевірити свій страховий стаж на онлайн-сервісі Пенсійного фонду України. Це легко зробити за цією інструкцією “Як перевірити свій страховий або пенсійний стаж”. 100% опитаних після перевірки виявили, що служба в армії не була зарахована до їх страхового (пенсійного) стажу. Для того, щоб служба в армії була зарахована до стажу колишнім військовослужбовцям, при виході на пенсію потрібно буде знайти свою частину, в якій вони служили, замовити довідку про проходження в ній служби та надати її в Пенсійний фонд. А хто гарантує, що військові частини до того часу не будуть реорганізовані? Також слід врахувати й витрати, які понесуть наші захисники для поїздки в місце розміщення своєї частини та проживання там, доки їм підготують довідки. В теперішніх цінах це мінімум 3-5 тис. грн.

Щоб виправити цю несправедливість, ГО “Інститут модернізації суспільства” 18 січня звернулася до Міністра оборони України Полторака С.Т. з проханням “відновити справедливість й надати необхідні документи до Пенсійного фонду України щодо військовослужбовців ЗСУ, які були мобілізовані на час особливого періоду, для зарахування їм часу служби в армії до страхового стажу для майбутнього нарахування пенсій”.

Просимо громадськість підтримати наше звернення та відновити справедливість, а військовослужбовцям, мобілізованим на особливий період, надіслати особисті звернення до Міністра оборони України щодо направлення відповідних документів до Пенсійного фонду України.

Зразок особистого звернення військовослужбовця, мобілізованого на особливий період, до Міністра оборони України. Завантажити у форматі pdf

Ваші звернення просимо надсилати на адресу:
Міністерство оборони України,
Повітрофлотський проспект, 6,
м. Київ-168,
03168

Володимир Брославський,
Голова ГО “Інститут модернізації суспільства”,
учасник АТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *