Представники ГО “Інститут модернізації суспільства” взяли участь у тренінгу з громадянської освіти

Невід’ємною складовою реформування освіти в Україні є демократизація суспільно-політичного життя та розвиток інститутів громадянського суспільства, які не можливі без підвищення громадянської свідомості, усвідомлення цінності людської особистості та її значення в житті держави. Саме з метою вирішення цих завдань у 10 класі загальноосвітніх навчальних закладів з вересня 2018 року впроваджується новий обов’язковий інтегрований курс “Громадянська освіта”.

Це своєю чергою зумовлює необхідність підготовки відповідних фахівців, які навчатимуть учнів цього предмета.

З метою імплементації відповідних змін Всеукраїнською спілкою викладачів суспільних дисциплін та громадянської освіти за підтримки проекту “Програма сприяння громадській активності “Долучайся” та Агенства США з міжнародного розвитку USAID на базі факультету історичної освіти НПУ ім. М. П. Драгоманова проведено серію тренінгів для викладачів вишів.

1–3 березня 2018 року представники ГО “Інститут модернізації суспільства” Брославський В. Л. та Прийдун С. В. взяли активну участь у тренінгових заняттях “Громадянська освіта та методика її навчання” в НПУ ім. М.П.Драгоманова.

Під час занять учасники мали змогу ознайомитись з особливостями викладання курсу “Громадянська освіта”, апробувати методи та форми її навчання, а головне – поділитись досвідом стосовно науково-методичної діяльності у ВНЗ, обговорити актуальні питання вищої педагогічної освіти та реформування школи в цілому.

Спікери та тренери акцентували на необхідності розвитку громадянського суспільства. Особливу зацікавленість та активне обговорення викликала проблематика медіаграмотності та шляхи її формування у студентів та учнів.

На завершення учасники мали змогу поспілкуватись з головним спеціалістом відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Євтушенко Раїсою Іванівною, яка звернула увагу на основні проблеми та виклики впровадження громадянської освіти та шляхи їх вирішення.

Тренінг “Громадянська освіта та методика її навчання” заверишвся урочисти врученням сертифікатів, за підписом Заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *