Представники ГО «Освітній центр» – громадські спостерігачі на пробному ЗНО-2017

1 квітня 2017 року в загальноосвітніх навчальних закладах України стартувало пробне ЗНО з української мови та літератури. Для недопущення порушень проведення тестування, забезпечення максимальної відкритості та прозорості, об’єктивного інформування щороку практикується залучення громадських спостерігачів до проведення ЗНО.

Представник громадської організації «Освітній центр» Аліна Шведецька взяла участь у громадському спостереженні на пробному ЗНО з української мови та літератури, що проходило у ЗОШ №10 м.Тернополя. Для проходження тестування у цій школі зареєструвалося 255 учнів, з них не з’явились – 7 осіб. Не зважаючи на те, що це лише пробне ЗНО, метою якого є психологічно та організаційно підготувати учасників, ознайомитися з форматами зошитів, з типами завдань тощо, – хвилювались вступники, як на справжньому іспиті. Наскільки успішно справились із завданнями, могли дізнатись чи не одразу, адже в цей же день в онлайн-режимі функціонував спеціальний сервіс, з допомогою якого можна визначити результат тестування.

Для детального вивчення та аналізу процесу підготовки до тестувань, проблем, з якими зіткнулися вступники цьогоріч, врахування їхніх зауважень та побажань представником громадської організації проведено добровільне анонімне анкетування учасників пробних ЗНО 2017 року. Участь в анкетуванні вступники взяли і очно, заповнивши бланки анкет, і в онлайн-режимі. Лише 30% опитаних  повідомили, що при підготовці до ЗНО їм вистачало шкільних уроків. 76,6% – додатково відвідували заняття з репетитором, 40% – самостійно опрацьовували матеріал, 43,3% користувалися інтернет-ресурсами. Більше половини учасників анкетування (53,3%) заявило, що завдання пробного ЗНО з української мови середньої важкості. Лише 13,3% вступників  вважають, що справилися із завданням чудово.

Переважна більшість опитаних не мала труднощів під час пробного ЗНО, поодинокі учасники нарікали на брак знань, погану пам’ять, відчули, що не прочитали необхідні твори, мали труднощі при написанні твору.

До процедури проведення пробного зовнішнього тестування респонденти зауважень не мали.

Активна участь представників громадянського суспільства в оцінювання вступників – запорука прозорості і відкритості всіх освітніх заходів і реформ. ГО «Освітній центр» підтримує ефективні освітні ініціативи, бере участь у реалізації новітніх навчальних методик та відкрита до співпраці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *