В педагогічному університеті проведено зустріч на тему «Академічна доброчесність»

У лютому 2016 року за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні стартував Проект сприяння академічній доброчесності у вищих навчальних закладах. Мета проекту – формування нової академічної культури, яка базуватиметься на довірі, чесності, прозорості, відповідальному навчанні та якісній науковій роботі.

Тема не нова, але неабияк актуальна та важлива для всієї країни. Адже прояви недоброчесності (хабар, списування, плагіат тощо) руйнують систему освіти зсередини. По-перше, така освіта є недієвою, по-друге, нечесність в освіті створює систему, у якій досягти успіху і бути чесним водночас просто неможливо.

20 травня представник ГО «Освітній центр» Прийдун С.В. разом зі студентами історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка обговорили роль академічної доброчесності в сучасному суспільства.

Особливу увагу викликали наступні питання:

  • Що таке “плагіат”?
  • Чому студенти списують та підказують одне одному на екзамені? Чи є це правопорушенням і хто винен більше?
  • Що важливіше: дружба чи здорова конкуренція?

Питання академічної доброчесності викликало жваве обговорення та дискусії серед студентської молоді. Більшість студентів погодились, що таке явище є не добрим для суспільства і з ним потрібно боротись. Проте це тривала робота, адже зміна мислення, свідомості, виховування чесності до всього і неприпустимості інших шляхів досягнення мети – явище складне, але необхідне для побудови успішної держави.

Лектор Прийдун С.В. наголосив, що починати потрібно, насамперед, з себе. Такі заходи для студентів не тільки цікаві, але й інформативні та пізнавальні. Саме молодь є рушієм змін у суспільстві. Будьмо чесними та толерантними!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *